تفاوت رنگ نور چراغ قوه سفید ، زرد و قرمز در چیست؟

تفاوت رنگ نور چراغ قوه سفید ، زرد و قرمز در چیست؟

انواع مختلفی از چراغ قوه با قدرت ها و امکانات مختلف وجود دارد که بر اساس ویژگی هایی که دارند آن ها را می توان از یک دیگر متمایز نمود. در این جا  مطلبی را برای شما آماده کرده ایم که این تفاوت را در رنگ نور چراغ قوه ها را بررسی می کند.

نور سفید
اجازه دهید این مقاله را با نورسفید شروع کنیم رایج ترین و دلپذیرترین نور در طبیعت نورسفید است. این نور نزدیک ترین نور به روشنایی روز می باشد و چشم انسان نسبت به این رنگ نور سفیدعادت دارد و این نور به طور گسترده در شهرها ، ساختمان ها و پیاده روها دیده می شود.

چراغ قوه نور زرد و قرمز

نور زرد
اساسا، نور یک موج الکترومغناطیسی با طول موج های مختلف است موج الکترومغناطیسی در همه جا قابل مشاهده است نور زرد کمترین شکست و پخش شدگی نور در هنگام انتشار را دارد به عبارت دیگراین نور دارای ظرفیت نفوذ پذیری بالایی می باشد. اگر توجه کرده باشید بیشتر چراغ های راهنمایی و یا چراغ های مه شکن اتومبیل ها  چراغ زرد می باشد دلیل آن هم همانطور که در توضیحات بالا گفته شد قدرت بالای این نور می باشد. نور سفید ترکیبی از رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، طلائی و بنفش مخلوط شده است. اما نور زرد همان زرد است و هیچ ترکیبی ندارد.

نور قرمز
 در کشورهایی اروپایی و آمریکایی برای فعالیت های مثل شکار از نور قرمز استفاده می شود و چراغ قوه با نور قرمز یک چراغ قوه محبوب به حساب می آید. شبکیه چشم انسان دارای دو نوع بافت حساس به نور است سلول های مخروطی و سلول های میله ای شکل ، که فقط سلول های مخروطی می تواند رنگ ها را تشخیص دهند. و وظیفه سلول های میله ای  شناسایی طرح کلی اشیاء می باشد. و به به لطف سلول های مخروطی در شبکیه، مردم می توانند رنگ را تشخیص دهند.
اما دلیل محبوبیت نور قرمز در این جا مشخص می شود که حیوانات فقط دارای سلول های میله ای و یا چند سلول مخروطی هستند به طوری که آن ها به سختی می توانند نورهای رنگی را ببیند به همین دلیل چراغ قوه های با نور قرمز دارای طرفدار زیادی هست.

این پست را اگر دوست داشتید به اشتراک بگذارید !

پیام خود را بنویسید

Filtered HTML

  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.